Materials and technology | HUSKY OUTDOOR

Materials and technology

MATERIALS AND TECHNOLOGY

Stany

členění do kategorií

První produktovou linii představuje řada stanů EXTREME, která je svým vybavením a parametry vhodná i do nejnáročnějších přírodních a povětrnostních podmínek. Stany z této řady jsou určeny nejen pro expedice a vysokohorskou turistiku, ale uspokojí každého cestovatele, který vyžaduje špičkovou kvalitu a moder ní materiály. Stany v této řadě mají duralovou vnější konstrukci, která zajišťuje snadnou stavbu i v nepříznivém počasí – silném větru či dešti. Vysoký vodní sloupec použitého materiálu zaručuje pohodlný spánek v suchu i při prudkém dešti či sněhu. Pro použití v zimě jsou stany EXTREME vybaveny sněhovými límci. Stany řady EXTREME byly testovány v těch nejnáročnějších podmínkách – od ledových Himlájí, přeš větrné Alpy, až po písky severoafrické Sahary. Jejich přednosti však oceníte i při běžném kempování.

EXTREME LITE – je řada, která v sobě spojuje moderní technologie řady EXTREME a zároveň dobrý poměr ceny a výkonu řady OUTDOOR. Oproti předchozí řadě EXTREME má použitou standardní vnitřní konstrukci s duralovými pruty a bez sněhových límců, což vede k dosažení nižší hmotnosti celého stanu. Své využití nachází stany z této řady při horolezectví, trekingu, ale také při cykloturistice a obyčejném kempování u zákazníků, kteří kladou důraz na vysokou kvalitu a užitnou hodnotu.

Řada ULTRALIGHT vychází z řady EXTREME LITE, avšak použitím nejmodernějších technologií, jakou je například silikonizace se dosáhlo minimální hmotnosti. To nám s použitím duralových tyčí umožnilo vyvinout stany, jejichž hmotnost patří v této kategorii mezi nejnižší na trhu.

Stany z produktové linie OUTDOOR jsou nejuniverzálnější kategorií našich stanů. Určeny jsou zejména pro tradiční kempování, víkendové pobyty v přírodě a vodácké výpravy. Dobře poslouží jak v kempu, tak v divoké přírodě a nepřekvapí vás v nich žádné rozmary počasí na jaře, v létě nebo na podzim.

Stany z řady FAMILY charakterizuje jediné slovo a tím je prostor! Ten je dostatečně velký pro nocování v kempu či v přírodě pro celou rodinu či partu kamarádů. Důraz při vývoji stanů FAMILY jsme nekladli pouze na prostor pro nocování, ale vzhledem k rodinnému zaměření, také na snadnou a rychlou stavbu.

FISH – to je hlavní jmenovatel naší speciální řady stanů, kterou uvádíme pod názvem FISH. U těchto rybářských stanů byl kladen důraz na minimální váhu, rychlou stavbu a především dostatečnou ochranu nejen v deštivém počasí. Nezbývá než popřát „Petrův zdar!“.

Použité materiály

Ripstop Polyester

(vnější materiál)

Jedná se o syntetická vlákna, která tvoří tkaninu a ta je posilněna o extra vetkávání zvané RIPSTOP. Polyesterová vlákna jsou vhodná a mohou se vyskytovat téměř ve všech textilních výrobcích. Mají vysokou odolnost na světle, vůči povětrnosti, rychle usychají a jsou stálebarevná. RIPSTOP úprava materiálu navíc zabraňuje mechanickému poškození a v případě, že k němu dojde, zabrání dalšímu párání látky.

Nylon 190T

(vnitřní materiál)

Jedná se o vlákna 100% Nylonu, která jsou velmi jemná, ale zárověň pružná a pevná. Mezi výborné vlastnosti tohoto materiálu patří lehkost, prodyšnost, nadýchatelnost.

Síťová moskytiéra

(vnitřní materiál)

Jedná se o prodyšný materiál, který se používá na vnitřním stanu. Konstrukce tohoto materiálu napomáhá cirkulaci vzduchu a tedy skvělému odvětrávání. A i přes výborné odvětrávání a jemnost, je tento materiál pevný.

Vrstvený polyethylen

(podlážka)

Jedná se o velmi pevný materiál, používaný u podlážek především velkých stanů. Podlážka z tohoto materiálu je oděru vzdorná a proto je velmi oblíbená právě u rodinných stanů. Samozřejmostí je odolnost proti promoknutí, která je nezbytná.

190T Polyester

(podlážka)

Jedná se o polyesterovou tkaninu. Ta vyniká pevností, ale je lehká zároveň, což je u stanů velkou výhodou.

Duralové pruty

(nosné pruty)

Dural je velmi používaný materiál pro nosné pruty u konstrukce stanu. Jedná se o pevný a lehký materiál, který se používá především u expedičních stanů, kde je důležitý každý gram.

Durawrapové pruty

(nosné pruty)

Jedná se o laminátové nosné pruty u konstrukce stanu, které mají speciální polyesterovou fólii, která prut pevně obepíná a vyztužuje jeho povrch. Použitím durawrapu se oproti laminátovým prutům prodlužuje živostnost, pevnost a pružnost. V případě, že se prut zlomí, neroztřepí se po celé délce, ale díky durawrapové fólii pouze v bodě zlomu.

Polyurethan

(zátěr)

Jedná se o nejběžnější typ zátěru používaný na stanech. Parametr zátěru určuje výšku vodního sloupce a tím udává jeho vodě nepropustnost.

Silikon

(zátěr)

Jedná se o velmi dokonalou ochranu před pronikáním vlhkosti, která je navíc oproti Polyuretanovému zátěru lehčí. Tropika se silikonovým zátěrem jsou voděodpudivá a vhodná i pro velmi nízké teploty.

Nosná konstrukce

Vnější duralová konstrukce umožňuje ochranu vnitřního prostoru při stavbě za nepříznivého počasí a kotvení stanu přímo na konstrukce, což umožňuje větší stabilitu. Zároveň je velmi lehká a pevná díky duralovým nosným prutům.

Stan

Krytý vchod

Umožní účinné větrání i za nepříznivého počasí.

Voděodolná podlážka


Stany - další dílčí technologie

Vnitřní stan

Je z prodyšného Nylonu 190T a sít’ové moskytiéry.

Vnitřní stan

Ventilace

Odvádí vysrážené páry z vnitřní strany stanu a snižuje teplotu uvnitř stanu při vysokých vekovních teplotách.

Ventilace

Vnější stan - tropiko

Použitý materiál s Polyurethanovým zátěrem zaručí pevnost a voděodolnost stanu.

Vnitřní stan

Ukotvení stanu

Pomocí trnu zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu a životnost v extrémních podmínkách.

Ventilace

Odkládací síťka na drobnosti

Odkládací síťka na drobnosti

RIPSTOP úprava materiálu

Vyniká výbornou odolností proti mechanickému poškození a pokud i přesto dojde k protržení, zabrání dalšímu samovolnému trhání.

RIPSTOP

Podlepené švy

Zaručují ochranu před promoknutím a tím prodlužují životnost stanu.

Odkládací síťka na drobnosti

Dvoucestné zipy

Umožňují pohodlnou a obousměrnou manipulaci se zipem.

Dvoucestné zipy

Srolovatelné sněžné límce

Se při zatížení postarají o maximální stabilitu stanu při silném větru a při jejich srolování se

Srolovatelné sněžné límce

Kompresní obal

Se dvěma kompresními popruhy

Dvoucestné zipy

Spací pytle

členění do kategorií

DOWN - řada spacích pytlů, pro které je společným jmenovatelem druh jejich plnění - tedy peří. Jedná se o vysoce kvalitní přírodní náplň, který vyniká nadstandardním tepelným komfortem a skvělými izolačnímu vlastnostmi. Oproti syntetickým náplním má péřový spací pytel nižší váhu, menší objem a delší životnost. To z nich dělá spací pytle do nejnáročnějších klimatických podmínek. Mimo této kvalitní náplně jsou na spacích pytlech použity špičkové kvalitní materiály, značkový zip YKK a mnohé další vybavení typické pro Husky spací pytle jako reflexní prvky, vnitřmí zateplovací léga, stahování kapuce, protiskluzové pásy a jiné.

PREMIUM - nová řada Husky spacích pytlů. Název sám o sobě napovídá o charakteristice této řady. Kombinuje se zde to nejlepší ve dvou modelech. Populární a dobře vyzkoušené plnění od firmy Invista, které je namixováno se značkovým vláknem Husky 3D-LiteFill®, které je velmi lehké a výhřevné. Tato kombinace zajišt’uje nejlepší možný tepelný komfort a optimální váhu. Samozřejmostí je použití skvělých materiálů a doplňků, které se snoubí se speciálním luxusním designem.

EXTREME - řada spacáků charakteristická maximální výbavou, špičkovým zpracováním, značkovými materiály a speciálním řešením jako jsou například protiskluzové pásy nebo anatomicky upravené zapínání. Jejich provedení a modifikace byly dlouhodobě utvářeny na základě zkušeností z mnoha expedic, pro které byly taktéž některé modely cíleně vyvíjeny. Spacáky EXTREME uspokojí svým vybavením, parametry a teplotními variacemi opravdu každého náročnějšího uživatele nejen z řad turistů, ale i ostřílených outdorářů.

COMFORT - řada spacáků pro náročné uživatele, kteří vyžadují od spacího pytle maximální komfort, kvalitní značkové materiály a dostatečný rozsah tepelných vlastností. Všechny spacáky této řady nabízí rozšířený prostor v okolí ramen a zajímavé vychytávky jako jsou například rozepínací větrací otvory či protiskluzové pásy.

OUTDOOR - řada spacáků, kterou společnost HUSKY vyrábí pod názvem OUTDOOR je nejuniverzálnější produktovou sérií našich spacích pytlů, která uspokojí požadavky většiny zákazníků. V řadě Outdoor na - lezneme opravdu širokou nabídku různých technických kombinací, specifických řešení a barevných variací určených cíleně pro vodáky, ženy, děti nebo trampy a to při zachování špičkové kvality a dostupné ceny.

CYKLO SPACÁKY - řada spacáků vyvinutých speciálně pro zákazníky, kteří vyžadují minimální objem a hmotnost při zachování dostatečných tepelných vlastností. Pro dosažení tohoto cíle jsou používány kvalitní odlehčené materiály a špičkové zpracování.

DEKOVÉ SPACÁKY - tato produktová řada spacích pytlů umožňující svým klasickým obdélníkovým střihem kompletní rozepnutí, představuje komfortní a velmi prostorné řešení spacáků, které je vhodné pro každého, kdo preferuje výhody klasického provedení s velkou variabilitou využití. Navíc díky širokému teplotnímu rozsahu nabízených modelů není rozsah použití našich dekových spacáků již nijak limitován a každý si nalezne ten nejlepší pro své potřeby.

Použité materiály

Husí peří 650 cuin

(náplň)

Husí peří je vysoce kvalitní přírodní náplň spacích pytlů, která zajišt’uje nebývalý tepelný komfort. Specifikace 90/10 je poměr prachového peří a malých pírek, která zajistí dlouhodobou nadýchatelnost neboli loft. Údaj 650 cuin vyjadřuje tzv. plnivost, která vyjadřuje pružnost a rozpínavost peří, schopnost zaujmout maximální objem.

3D-LiteFill®

(náplň)

Jedná se o špičkový izolační materiál. Kombinace dutého 3D vlákna a mikrovlákna zajistí skvělý tepelný komfort při uchování nízké váhy.Dutá 3D vlákna zajistí tepelný komfort a mikrovlákna vyplní mezi prostor. Všechna vlákna jsou antialergická a neabsorbují vlhkost.

Thermolite Quallofil

(náplň)

Značkové sedmi- kanálkové vlákno od firmy Invista slouží k výrobě výplně spacích pytlů vyšší třídy. Izoluje díky použití dutých vláken, které ve svém vnitřku zadržují vzduch jako izolační vrstvu. Vlákno je rych - leschnoucí, lehké a trvanlivé. Udržuje teplo dokonce i v mokrém stavu. Dovoluje získat vyso-kou nadýchanost a udržet teplo bez zvětšení hmostnosti nebo objemu spacího pytle

Insufil Thermo

(náplň)

Jedná se o mikrovlákno, které má vynikající termoizolační vlastnosti. Udržuje teplo a i v mokrém stavu rychle schne. Předností tohoto vlákna je nízká hmotnost a objem. Velkou výhodou je také velmi snadná údržba a dlouhá životnost.

190T Polyester

(podlážka)

Jedná se o polyesterovou tkaninu. Ta vyniká pevností, ale je lehká zároveň, což je u stanů velkou výhodou.

Extherm-Pro Insulation

(náplň)

Jedná se o syntetická polyesterová 4-kanálková dutá vlákna. Díky pružnému spletení, pečlivé výrobě a patřičnému formování mají vlákna maximální loft neboli nadýchatelnost. Vlákna jsou potažena vrstvou si - likonu, což omezuje jejich vzájemné tření. Neabsorbují vlhkost a jsou antialergická.

Hollowfibre

(náplň)

Hollowfibre jsou syntetická polyesterová vlákna, která jsou dutá, trubičková, spirálově kroucená. Díky pružnému spletení, pečlivé výrobě a patřičnému formování mají vlákna skvělou nadýchatelnost neboli loft efekt. Pro udržení právě této nadýchatelnosti jsou vlákna potažena vrstvou silikonu, která zabraňuje vzá - jemnému tření. Vlákna neabsorbují vlhkost a jsou antialergická.

Supreme Loft

(náplň)

Jedná se o špičkový izolační materiál vyvinutý ve spolupráci se špičkovými odbor níky. Supreme Loft je syntetické polyesterové duté vlákno s trubičkovým tvarem. Vlákna jsou potažena vrstvou silikonu, což omezuje jejich vzájemné tření. Výhodou je vysoká úroveň tepelné ochrany a výborná tvarová pamět’ při zachování nízké hmotnosti. Vlákna neabsorbují vlhkost a jsou antialergická.

Tactel Ripstop Nylon

(náplň)

Je kvalitní vlákno od firmy DuPont. Jedná se o 100% Nylon konstruovaný tak, že je měkčí a pružnější než většina vláken. Jeho hlavními vlastnostmi jsou lehkost, nadýchatelnost, odolnost vůči větru a vodě. Snadno zachovává barvu a tvar. Ripstopová úprava podporuje pevnost nylonové tkaniny a zabraňuje roztržení.

Nylon Taffeta

(vnější materiál)

Jedná se o vlákna 100% Nylonu, která jsou velmi jemná, ale zárověň pružná a pevná. Hlavními vlastnostmi Nylonu Taffeta jsou lehkost, nadýchatelnost, odolnost vůči větru a vodě. Snadno zachovává barvu a tvar.

Polyester

(vnější materiál)

Jedná se o syntetická vlákna. Polyesterová vlákna jsou vhodná a mohou se vyskytovat téměř ve všech textilních výrobcích. Mají vysokou odolnost na světle, vůči povětrnosti a rychle usychají. Jsou stálebarevné.

Tactel Nylon

(vnitřní materiál)

Jedná se o značkové syntetické vlákno firmy DuPont. Jde o 100% Nylonová vlákna, která jsou lehká a pe - vná a zároveň jemná. Pokročilá technologie tkaní zaručuje lehkost a vysokou prodyšnost vyrobené tkaniny.

Soft Nylon

(vnitřní materiál)

Jde o syntetické vlákno. Typickou vlastnotí je pevnost a zároveň jemnost.

Polycotton

(vnitřní materiál)

Jedná se o směs polyesteru a bavlny. Materiál z tohoto vlákna je příjemný na dotek a nemuchlá se tolik jako samotná bavlna.

Polypongee

(vnitřní materiál)

Jedná se o směs polyesteru a čínského hedvábí. Tkanina z tohoto vlákna je jemná a velmi příjemná na dotek.

Fleece

(vnitřní materiál)

Jedná se o 100% polyesterovou pleteninu, která je počesaná z jedné strany. Tento materiál je velmi příjemný na dotek a má hřejivé vlastnosti.


Spací pytle - použité technologie

Vnitřní zateplovací límec

V kapuci na suchý zip zajistí, že teplo v oblasti tělo neunikne ven a navíc zabrání chycení oblečení a případnému škrábání.

Vnitřní zateplovací límec

Kapuce

Speciální tvar kapuce zajistí minimální únik tepla v oblasti hlavy, což umocní možnost stahování kapuce.

Kapuce

Velká kapsa na polštář a karimatku

Můžete si do ní umístit oblečení, které poslouží jako polštář a zafixovat karimatku a tím zabránit sklouznutí z podložky při spaní.

Velká kapsa na polštář a karimatku

Protiskluzové pásy

zabraňují sklouznutí spacího pytle ze spací podložky.

Protiskluzové pás

Ergonomický tvar zipu

se zateplovací légou, která zabrání úniku tepla a zachytává jezdce zipu za látku. Zip do dvou třetin těla redukuje tepelné ztráty v oblasti nohou.

Ergonomický tvar zipu

Vak na nohy

zajišťuje druhou zateplovací vrstvu pro nohy. Vnější oka pro zavěšení pytle.

Vak na nohy

Kompresní obal

se dvěma kompresními popruhy, které umožňují zmenšit objem spacáku až na 40%

Kompresní obal

Plnění

dvouvrstvé plnění značkovým 7-kanálkovým vláknem výborně izoluje a zároveň zachovává dostatečnou prodyšnost.

Plnění

Ripstop úprava materiálu

vyniká výbornou odolností proti mechanickému poškození a pokud i přesto dojde k protržení, zabrání dalšímu samovolnému trhání.

Ripstop úprava materiálu

Vnitřní kapsa

na drobnosti.

Vnitřní kapsa

batohy

členění do kategorií

BATOHY ULTRALIGHT jsou kolekcí batohů značky HUSKY, jež jsou z hlediska objemu průřezem několika kategorií, avšak hlavní charakteristikou je moderní konstrukce, odlehčené materiály a stejně tak důraz na design. Zádový systém batohů ULTRALIGHT, jež se vyrábějí v objemech od 40 do 70 litrů, je založen na anatomicky tvarovaném posuvném panelu - EVA výlisku. Samozřejmostí této řady je série různých vychytávek, jako jsou úchyty na rozličné vybavení, kapsy či pláštěnka. Batohy ULTRALIGHT jsou ideálním společníkem na víkendové i delší výpravy do přírody a do hor.

BATOHY EXPEDIČNÍ pojmou velký objem nákladu (od 35 do 80 litrů) a jsou primár ně určeny pro delší výpravy do přírody a do hor. Důraz je u těchto batohů kladen zejména na sofistikovaný zádový systém a duralové výztuže, jež zajišťují maximální komfort nošení bez ohledu na prostředí či povětrnostní podmínky. Součástí expedičních batohů bývají různé důmyslné úchyty (např. na lyže, cepín a další výbavu), samozřejmostí bývají nepromokavé zipy. Kvalitní materiály s vysokou odolností vůči oděru a vodě jsou v této kate - gorii samozřejmostí.

TURISTICKÉ BATOHY tvoří další, početně významnou skupinu batohů značky HUSKY. Objemově se pohybují v rozmezí 20-35 litrů a představují z hlediska užití nejuniverzálnější skupinu batohů. Jejich využití může začínat na úrovni praktického pomocníka pro krátké procházky a může končit u funkce lyžařského batohu. Velký důraz u turistických batohů je kladen na kvalitní zádový systém, praktické dělení prostoru pomocí kapes, na různé úchyty a v neposlední řadě také na design, neboť mnoho turistických batohů nalézá své uplatnění i jako stylové batohy školní a městské.

BATOHY CYKLO A IN-LINE jsou - jak napovídá samotný název řady - určeny pro cyklistiku a jízdu na in-line bruslích. Speciálně zúžená konstrukce batohu, anatomicky tvarovaný a odvětraný zádový systém zaručí každému bikerovi ničím nerušený zážitek z jízdy na silnici či v terénu. Boční kapsy na lahve a vývod na vodní vak jsou zárukou dostatečného přísunu tekutin bez nutnosti zbytečných zastávek. Bezpečnost svého nositele podtrhují reflexní prvky těchto batohů.

CITY je řada batohů - jak již název napovídá - určena pro praktické využití jako školní taška či jako pomocník při pohybu městskou džunglí. Z tohoto důvodu je důraz kladen - mimo kvalitní konstrukce - také na de - sign batohu. Batohy z řady CITY & SCHOOL mají také množství kapes včetně kapsy na laptop. Neopomíjíme ani bezpečnostní rozměr, a proto jsou batohy této řady vybaveny reflexními prvky pro větší bezpečnost svého majitele. Nemusíte byt workoholik ani počítačový fanatik, aby jste potřebovali bezpečně a pohodlně přenášet svůj notebook.

Batohy řady OFFICE jsou takovým ideálním prostředkem. Každý batoh této řady je vybaven vnitřní uzavíratelnou kapsou na váš notebook, vnitřním organizérem a kapsou na přehrávač s vývodem pro sluchátka. Bezpečnostní rozměr naplňují decentní reflexní prvky.

LEDVINKY a multifunkční pouzdra Husky jsou praktickou pomocí v přírodě ale také ve městě. Můžete si vybrat z malých pouzder pro dokumenty až po multifunkční ledvinky určené například pro kameru či jiné vybaveni. Naleznete zde i kapsu na MP3 přehrávač s vývodem na sluchátka nebo kapsičku pro mobilní telefon na některých ledvinkách.

CESTOVNÍ TAŠKY - nezáleží na tom, zda potřebujete přenést sportovní oblečeni na trénink nebo osobní věci během Vaši služební cesty v tašce. Výborná kvalita sportovních a cestovních tašek uspokojí Vaše požadavky nejen svou funkčnosti ale také designem.

Použité materiály

EVA výlisek

(zádový systém)

Výlisek z EVA materiálu, který má anatomický tvar. Tento materiál se přizpůsobí každému tvaru zad a proto perfektně sedí. Výhodou materiálu je pamět, pokud se batoh přizpůsobí přesně na Vaše záda, pak bude dokonale sedět stále.

Nylon

(vnější materiál)

Jedná se o syntetická vlákna. Typickou vlastnotí je pevnost
a zároveň jemnost.

Ripstop Nylon

(vnější materiál)

Lehký, prodyšný materiál odolný proti roztržení díky úpravě Ripstop. Tento materiál má velmi dobrou odolnost proti UV záření.

Ripstop Polyester

(vnější materiál)

Jedná se o syntetická vlákna, která mají vysokou odolnost na světle, vůči povětr nosti a rychle usychají. Jsou stálobarevné. Úprava Ripstop zabraňuje párání při případném protržení látky.

Cordura

(vnější materiál)

Značkový materiál firmy Invista. Je to speciální polyamidová tkanina, která je vysoce odolná pr oti oděru a je v pevná v tahu i střihu. Toho se dosahuje pomocí horkovzdušné texturace povrchu materiálu (horkým vzduchem se spojí tenká povrchová vlákénka tkaniny v silnější a vytvoří tak povrch na omak podobný hrubým bavlněným tkaninám). Význačná je voděodolnost této tkaniny.


Spací pytle - použité technologie

kompresní popruhy

slouží ke zmenšení objemu batohu a zároveň přichycení věcí k batohu

hrudní popruh

je výškově nastavitelný a zabraňuje sklouzání nosných popruhů z ramen

hlavní komora

s oddělitelnou spodní částí

balanční dotahy

u nosných ramenních popruhů přitahují batoh k ramenům a zajišt’ují tak jeho větší stabilitu

výškově nastavitelné víko

s kapsou

bederní popruh

odlehčuje nosným popruhům a tím i ramenům. Tím, že je fixován v pase, přenáší část váhy batohu na pánev

posuvný zádový systém

z EVA výlisku s duralovými výztuhami

Batoh ze předu Batoh ze zadu

Batohy - další dílčí technologie

Nepromokavý materiál Nylon

zajišťuje mechanickou odolnost a lehkou váhu batohu

Vnitřní zateplovací límec

Úchyty na vybavení

a vývod na vodní vak

Kapuce

Postranní kapsy

na drobnosti

Vnitřní zateplovací límec

boční přístup do hlavní komory

Kapuce

Značkové přezky YKK

jsou zárukou kvality

Vnitřní zateplovací límec

Pláštěnka

Kapuce

Dvoucestné zipy

umožní pohodlnou a oboustrannou manipulaci se zipem

Vnitřní zateplovací límec

Ventilace

je zajištěna anatomicky tvarovaným zádovým panelem

Kapuce

Batohy - konstrukční technologie

DOUBLE ADJUSTABLE MESH REINFORCEMENT SYSTEM
DAMR

DOUBLE ADJUSTABLE MESH REINFORCEMENT SYSTEM

Anatomicky tvarovaný zádový systém s možností výškové regulace zad. Snadná manipulace s nastavením potřebné výšky zad, umožní použití batohu pro všechny typy postav. Záda batohu jsou tvořeny 3D prodyšnou sít'ovinou, která je anatomicky tavrovaná tak, aby sedla na záda a zároveň umožnila ventilaci vzduchu. Duralové výztuhy na vnitřní straně batohu zajistí pevnost celého systému a rozložení celkové váhy mezi ramenní popruhy a bederní pás.

DOUBLE ADJUSTABLE EVA REINFORCEMENT SYSTEM
DER

DOUBLE ADJUSTABLE EVA REINFORCEMENT SYSTEM

Velmi komfortí výškově nastavitelný zádový systém je anatomicky tvarovaný. Je tvořen z EVA výlisku v kombinaci s 3D sít'ovinou.Výšku tohoto zádového systému lze snadno nastavit podle potřeby. Použitý materiál přilne k zádům a zároveň umožné nutnou ventilaci díky tvarování na zádové části. Pevnost tohoto systému a správné rozložení váhy je zajištěno díky

EVA THERMOFORMED SYSTEM
ETS

EVA THERMOFORMED SYSTEM

Anatomicky tvarovaný zádový systém z EVA výslisku je vytvarován tak, aby obepnul záda, ale zároveň umožnil nutné odvětrávání vzduchu. Vnější EVA materiál je velmi příjemný na dotek a přizpůsobí se tvaru zad. Stabilitu tohoto panelu jistí polyethylenová výztuha va tvaru Y.

NET BACK SYSTEM
NBS

NET BACK SYSTEM

Sít'ovaný zádový systém je unikátní svou konstrukcí. Fixují ho dvě duralové výztuhy, které drží tělo batohu dál od sítťky, která přiléhá na záda. Díky tomuto meziprostoru, může vzduch volně cirkulovat mezi vašimi zády s tělem batohu. Další výhodou je skvělá tvarová přizpůsobivost tohoto systému.

ANATOMICAL MESH SYSTEM
AMS

ANATOMICAL MESH SYSTEM

Anatomicky tavrovaný zádový systém je tvořen pevnou výztuží celého zadního panelu a výplní z prodyšné 3D sít'oviny. Tyto anatomicky tvarované výstelky ze sít'oviny přilehnou k vašim zádům a zajistí tak dobré odvětrávání a stabilitu batohu.

Oblečení

3-vrstvé materiály

Extend-Lite Softshell 10000

Jedinečná kombinace nízké váhy, funkčnosti, odolnosti pr oti nepříznivým vlivům počasí a pohodlí při nošení. Ultralehká látka s nízkou až stř ední tepelnou izolací nabízí vysokou schopnost voděodolnosti 10000 mm H2O a také výjimečný standard prodyšnosti 10000 g/m2/24 h. Extrémní prodyšnost a perfektní ochrana za každého počasí.

Extend-Print Softshell 10000

Parametry 10.000 mm H2O vodního sloupce a prodyšnosti 8.000 g/m2/24 h materiálu Extend-Print Softshell 10000 poskytují dostatečný pocit komfortu a zároveň zdůrazňují designovou stránku. Ochrana před vodou a větrem a zároveň odvod vhlkosti na povrch materiálu. Mikroporézní membrána zabraňuje pronikání vody při dostatečné prostupnosti par, takže jste stále v suchu. Módní potisk dodává materiálu možnost víceúčelového využití, vhodný pro jakékoli outdoorové aktivity a zároveň se bezvadně hodí i do města.

Extend-Plus Softshell 10000

Lehký, voděodolný materiál nabízí dostatečnou tepelnou izolaci, pr odyšnost a odolnost proti větru zároveň, s ohledem na váhu materiálu. Parametry: 10.000 mm H2O a 10.000 g/m2/24 h v kombinaci s DWR úpravou zajišťují extrémní trvanlivost.

Extend-Pro Softshell 5000

Membrána Extend-Pro nabízí kromě tradiční tepelné izolace, větruodolnosti, prodyšnosti (5000 g/m2/24 h), také vysokou odolnost proti oděru, zvýšenou voděodolnost (5000 mm H2O), a zlepšenou pružnost materiálu pro větší komfort a svobodu pohybu.

Stretch-Lite Softshell 7000

Tento materiál je tou správnou volbou pr o jarní/letní sezónu. Je velmi lehký, vysoce elastický a pr odyšný (5000 g/m2/24 H), což zaručuje maximální přizpůsobivost tělu a vysoký komfort při nošení. Díky voděodolné membráně (7000 MM H2O) vás nezaskočí ani nečekaný déšť.

Huskytech 15000

Optimální úroveň voděodolnosti: Huskytech 15000 je ta správná volba pr o všechny, kteří se potřebují plně spolehnout na odolnost svého outdoorového vybavení v extrémních podmínkách. Materiál dosahuje úrovně vodního sloupce 15000 mm H2O a v kombinaci s vysokými parametry pr odyšnosti 15000 g/m2/24 h tento materiál vyhovuje i těm nejnár očnějším klimatickým podmínkám. Tento materiál má speciální strukturu: je to třívrstvá laminovaná látka s dostatečnými hodnotami nepr omokavosti, která ale stále umožňuje únik únik velkého množství vodních par.

Huskytech 12000

Extrémně lehká 3-vrstvá konstrukce je navržena pr o nejrůznější outdoorové aktivity. Membrána s parametry 12.000 mm H2O (vodní sloupec) a 12.000 g/m2/24h (pr odyšnost) je nalaminována mezi svrchní materiál a měkkou podšívku. Huskytech 12000 poskytuje vysoký komfort pr odyšnosti a zároveň odolnost proti vodě a větru.

3-vrstvé materiály ‒ schéma funkčních prvků

Schéma funkčních prvků
1 Materiál
1
Voděodpudivý
2 Membrána nebo zátěr
2
Voděodolný
3 Ochranná vrstva tisku
3
Prodyšný

2,5-vrstvé materiály

XT-Lite 8000

Když požadujete nejvyšší stupeň spolehlivosti a zároveň záleží na každém gramu váhy, to vše poskytne XT-Lite 8000 laminát. Tento materiál kombinuje extrémní parametry voděodolnosti (8000 mm H2O) a prodyšnosti 8000 g/m2/24 h. Vysoce spolehlivý, větruodolný, voděodolný a prodyšný zároveň – všechny funkce spojeny v ultralehkém laminovaném materiálu.

2,5-vrstvé materiály ‒ schéma funkčních prvků

Schéma funkčních prvků
1 Materiál
1
Voděodpudivý
2 Membrána nebo zátěr
2
Voděodolný
3 Ochranná vrstva tisku
3
Prodyšný

2-vrstvé materiály

Aquablock plus

Nová verze membrány Aquablock, tentokrát s vylepšenými parametry 10000 mm H2O a 7000 g/m2/24 h. Membrána je nalaminována na hustou a relativně lehkou vrchní látku. Materiál má navíc vysoce účinnou DWR úpravu.

Aquablock

Aquablock materiál nabízí efektivní ochranu před deštěm, větrem (5000 mm H2O) a zároveň poskytuje přijatelnou prodyšnost (5000 g/m2/24 h). Je vhodný pro každodenní použití, nicméně spolehlivě funguje jako základní ochrana před nepřízni počasí.

2-vrstvé materiály ‒ schéma funkčních prvků

Schéma funkčních prvků
1 Materiál
1
Voděodpudivý
2 Membrána nebo zátěr
2
Voděodolný
3 Ochranná vrstva tisku
3
Prodyšný

Tepelná izolace

Cooldry

Cooldry materiál pomáhá regulovat tělesnou teplotu, zabraňuje přehřátí a zároveň Vám zaručuje komfort v chladném počasí. Perfektní řešení pro outdoorové aktivity, kde vhlkost a a přehřátí organismu musí být pod kontrolou. Materiál je tvořen speciálně tvarovanými vlákny, která umožňují odvádět teplo, dodává chladivý pocit během vyšších teplot.

3D Air mesh

Unikátní technologie odvodu potu pro veškeré outdoorové aktivity. Wicking úprava podporuje od vod vlhkosti od těla a umožňuje její rychlejší schnutí na povrchu materiálu. Speciálně tkaný polyester do 3D struktury nabízí dostatečnou úroveň prodyšnosti během Vašich sportovních aktivit.

Tepelná izolace ‒ schéma funkčních prvků

Tepelná izolace
1 Pletenina
1
Tepelná izolace
2
Prodyšný

Odvod vlhkosti

Cooldry

Cooldry materiál pomáhá regulovat tělesnou teplotu, zabraňuje přehřátí a zároveň Vám zaručuje komfort v chladném počasí. Perfektní řešení pro outdoorové aktivity, kde vhlkost a a přehřátí organismu musí být pod kontrolou. Materiál je tvořen speciálně tvarovanými vlákny, která umožňují odvádět teplo, dodává chladivý pocit během vyšších teplot.

Odvod vlhkosti ‒ schéma funkčních prvků

Odvod vlhkosti
1 Speciálně utkaný/
1
rychleschnoucí
upravený materiál
2
prodyšný

Technologie

Technologie
We care about your privacy

HUSKY CZ, s.r.o. they need your consent to the use of cookies so that they can better customize the website for you and make it easier to use. By clicking the "I agree" button, you agree to save cookies in your browser, thanks to which you can use the website's potential to the fullest. Details can be found on the page "Information about cookies".